Pravidelné testování historických vozidel

Pravidelné testování historických vozidel

v r. 2024

1. Pro koho?

Týká se vozidel již otestovaných – historických vozidel, jimž byl vydán průkaz historického vozidla, příp. vozidel registrovaných v registru silničních vozidel testovaných na historickou původnost.

2. Co s sebou?

  1. Především vozidlo, které chci otestovat!
  2. Průkaz historického vozidla, ve kterém jsou alespoň dvě políčka pro prodloužení testování ještě volná! Plný průkaz nelze prodloužit, je nutno ho na příslušném registračním místě vyměnit za nový.
  3. Osvědčení o registraci vozidla – tzv. „malý techničák“.
  4. Původní „Žádost o testování HV“ – pro kontrolu zápisu v informačním systému – není podmínkou, ale usnadní nám práci.

3. Postup

Klubová testovací komise (KLTK) hodnotí historickou původnost.

Žadatel přednostně kontaktuje „svou“ KLTK, která prováděla prvotní testování pro vydání průkazu HV (příp. provedla poslední přetestování). Je to z důvodu toho, že vozidlo i majitele „zná“, ví, kde, co a jak prováděla, kde je jaká drobnost, kterou jiná komise bude muset složitě hledat, zjišťovat atp.

KLTK provede kontrolu po stránce historické původnosti, vozidlo nafotí a tyto aktuální fotografie vloží do IS FKHV. Po kladném výsledku testování žádost uzavře a elektronicky odešle k potvrzení pověřenému komisaři Federace klubů historických vozidel. Po kontrole a odsouhlasení je žádost klubovou komisí vytištěna podepsána žadatelem a předána zpět pověřenému komisaři, který ji vloží do Informačního systému technických prohlídek spravovaným Ministerstvem dopravy ČR. Současně pověřený komisař v průkazu HV vyznačí platnost testování na historickou původnost s platností na 5 let, podepíše a orazítkuje.

Žadatel je dále povinen absolvovat prohlídku na STK. Tam předloží „Žádost o provedení testování historického vozidla“, průkaz HV s vyznačeným platným testováním a osvědčení o registraci vozidla (tzv. malý techničák). Po úspěšném absolvování technické prohlídky STK vyznačí do průkazu HV platnost na 5 let od data testování na historickou původnost.

Ve výsledku budou v průkazu dvě razítka s podpisy (KLTK a STK) a se stejnými daty platnosti.

Pozn.: Vozidla registrovaná v registru silničních vozidel („na bílých značkách“) procházejí systémem technických prohlídek standardně, jak jim to nařizuje zákon č. 56/2001 Sb.

IV. Termín testování

4. 5. 8:00 – 17:00

U klubovny VCC Třebíč, Na Polance 1058.

Zde je objednávkový formulář, kde je bezpodmínečně nutné se přihlásit!

Další termín bude případně doplněn.

Bc. Radek Veleba, tel.: 724991931, e-mail: dlaboch@seznam.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.