O zlomenou poloosu 2012 – informace

Veteran car club Třebíč pořádá ve dnech 25. – 27. 5. 2012 již 21. ročník tradiční soutěže a srazu, tentokrát na místě zvaném Bažantnice u Třebíče (www.penzionbazantnice.cz, z centra směr Kamenice, 1,5 km za městem, GPS – 49°14’2.803″N, 15°51’17.214″E).

Soutěž a sraz

V letošním roce bychom se rádi pokusili o lehký návrat k prvním ročníkům, kdy “Zlomená poloosa” byla především závodem zručnosti. Konala se v jeden den a soutěžilo se na dnes již dávno zasypané motokrosové trati.

Dvě zkoušky zručnosti budou jako již tradičně propojeny trasou, která se pojede dle itineráře krajinou na jih od Třebíče. V druhé polovině trati je plánována zastávka na oběd.

Soutěž je vypsána pro majitele historických vozidel do r.v. 1965, přičemž je omezena velikost vozidla na max. Dodge 6×6, Tatra 805 apod. Vozidla větší a mladší než r.v. 1965 nebudou vpuštěna do soutěže bez předchozí dohody s pořadatelem.

Pokud nemáte zájem jet se svým vozidlem soutěžní trasu, můžete se zúčastnit pouze srazu. Pro sraz neplatí žádné omezení velikosti vozidel, je možno zúčastnit se ho i s civilními vozidly, motorkami, traktory, náklaďáky, zkrátka, co kdo má. Platí zde však omezení stáří – do r.v. 1965. Pro mladší opět pouze po předchozí dohodě s pořadatelem. Bez této dohody budou do areálu a do soutěže vpuštěna pouze technicky či historicky mimořádná vozidla .

Vzhledem k tomu, že se chceme vyhnout problémům s úřady, bude při příjezdu účastníků do areálu striktně prováděna technická přejímka vozidel komisařem klubu a v případě historické nepůvodnosti, či technické nezpůsobilosti vozidla, nebude toto vpuštěno ani do areálu srazu. Apelujeme tímto na všechny zájemce o účast, aby věnovali maximální pozornost technickému stavu vozidla (zejména únik provozních kapalin, který je řečí předpisů pro provádění technických kontrol vozidel stanoven jako „z motoru, převodovky, rozvodovky, řízení atp. uniká provozní kapalina a zjevně odkapává na vozovku“). Také jsme různě byli svědky úprav oříznutím blatníků, nestandardně širokých pneumatik… Víme, že „člověk historický“ zvaný též „veteránista“, nebo také „plechový blázen“ by do něčeho podobného nikdy nesedl, ale, aby se pro nás podobně postižené daly tyto soutěže pořádat i v budoucnu, musíme stanovit a dodržovat i takováto pravidla. Znovu upozorňujeme, že vozidla historicky nebo technicky nezpůsobilá NEBUDOU VPUŠTĚNA DO AREÁLU!

Na trati se učastníci zavazují dodržovat stanovená pravidla, řídit se itinerářem a pokyny pořadatelů – např. vjezd na trať pouze se startovním číslem, nevyjíždět mimo stanovenou trasu, nepoužívat „zábavnou“ pyrotechniku, v areálu srazu je zakázáno volné pobíhání psů. Nedodržování pravidel může v krajním případě vést až k vykázání z akce.

Program

Obvyklý až tradiční – v pátek příjezd, prezentace od 16 do 21 hodin, večer kapela a volná zábava.

V sobotu vstávání, od 7:30 do 8:00 prezentace pro ty, kteří se nestihli zapsat v pátek, v 8:30 rozprava a 9:00 start soutěže. Oběd v druhé polovině soutěžní trasy. Odpoledne dojezd do cíle. V podvečer vyhlášení výsledků soutěže a všeobecné veselí za doprovodu kapely.

Neděle – balení, uklízení a odjezd domů.

Ubytování, občerstvení

Jako vždy na louce ve vlastních vozech, stanech a spacích pytlech. Ubytování v penzionu viz  www.penzionbazantnice.cz.

Na místě srazu je krytý prostor pro posezení, čepováno pivo, nealko, bude zajištěn dostatek jídel – guláš, polévky, uzeniny a další.

Poplatky

  • Účastník srazu a soutěže starší 15 let – 130 Kč
  • Za vozidlo do r.v. 1940 startující v soutěži přispějeme 100 Kč
  • 1941 – 1945 zaplatíte 100 Kč
  • 1946 – 1955 zaplatíte 130 Kč
  • 1956 – 1965 zaplatíte 150 Kč
  • nestartující, pouze účastník srazu – 100 Kč

Přihlášky, kontakty

Přihlašování je uzavřeno

Dotazy: Radek “Dlabáček” Veleba – tel.: 724 991 931

Přihlášky: Zdeněk Materna – tel.: 606 789 818

Elektronická přihláška: Tomáš Toufar – tel. 731 761 618

Jedna odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.