Tombola v sobotu po závodě

Přátelé a kamarádi,
letos jsme se rozhodli, že při sobotní Tombole, podpoříme dobrou věc. Celý výtěžek půjde na malého Milánka, který je díky nepřízni osudu připoután na lůžku.

Rodina Řezáčových
Milan, Lenka a dvouletý Milánek se následkem vážné dopravní nehody dne 29. 12. 2011 dostali do velmi nepříznivé životní situace. Současný zdravotní stav matky, otce i dítěte aktuálně vyžaduje stálou péči a léčbu, která by jim mohla dopomoci k návratu do co nejkvalitnějšího života.

Milan, který utrpěl mnohočetné zlomeniny (nosní kosti, žebra, lopatka, pažní kloub, kyčelní kloub, ulna) a luxaci kyčle, tržnou ránu bérce, crush syndrom a compartement syndrom stehna, absolvoval několik operací a dodnes probíhají intenzivní rehabilitace. V současné době je
schopen samostatného pohybu pouze s pomocí vozíku a berlí, a připravuje se na endoprotézu kyčelního kloubu.

Lenka se i přes nepříznivou prognózu probrala z 3 měsíčního kómatu, dělá velké pokroky, avšak před sebou má ještě dlouhou cestu. Její diagnóza zněla: těžká spastická kvadruparéza, vedlejší diagnózy: difúzní axonální poranění, traumatický edem mozku, traumatické subarachnoidální krvácení, fraktura příčných výběžků C6, C7, žeber, hrudní kosti, klíčku, lopatky, ruptura sleziny, traumatický hemothorax. Po autonehodě rozvoj apalického syndromu.
V současné době se její zdravotní stav i přes nepříznivou počáteční prognózu zlepšuje. Lenka je sice stále připoutaná na vozík. Díky poškození mozku má špatnou rovnováhu a stabilitu. V nedávné době podstoupila operaci hlasivek ve FN Ostrava pro zlepšení a srozumitelnosti. Má značně horší levou polovinu těla, hybnost levé ruky je minimální a levá noha taky není nejlepší. Vše je notně ovlivněno spastickými křečemi.
V Klimkovicích podstupuje pravidelně speciální cvičení Klim Therapy, CITherapy, logopedii, EEG biofeedback, Kognitivní cvičení, cvičení na přístrojích v tělocvičně, masáže, koupele, atd. Vše je zaměřeno na zlepšení pohybu, chůze a hybnost levé ruky. Zároveň Lenka velmi intenzivně rehabilituje i doma.

Milánek při autonehodě utrpěl fatální zranění hlavy, po kterém zůstal uvězněn mezi životem a smrtí v tzv. vegetativním kómatu. Jeho diagnóza byla spastická kvadruplegická mozková obrna, sekundární edém mozku; po autonehodě rozvoj apalického syndromu. Absolvoval pobyt v hyperbarické komoře v Ostravě, po které se neurologický nález mírně zlepšil. Následně 4 týdny strávil v Hamzově léčebně v Luži, kde také přišlo mírné zlepšení tonusové situace, polykání slin a prohloubeno dýchání.
V současné době se Milánek i nadále nachází v tzv. vegetativním kómatu. Stále přijímá jídlo pegem, ale pomalu se zlepšuje příjem ústy. I nadále Milánek trpí epileptickými záchvaty a spastickými křečmi. Díky pobytům v Klimkovicích se mu daří držet v tělesné kondici. Absolvuje tam nejen speciální progray KlimTherapy a RehaBasic, ale i logopedii, Snoezelen, koupele, různá cvičení na přístrojích v tělocvičně, masáže, atd. Díky těmto rehabilitacím je mírně vnímavější, dokonce se občas i usměje. Nadále však vyžaduje 24hodinovou péči. Babičky s ním denně cvičí a dojíždí za ním také paní z Ranné péče.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.